Bravo B-4620 Bravo B-4620 Bravo B-4620 Bravo B-4620

2890 Kč

Popis produktu

Bravo Indukční 2-plotýnkový vařič 3,5 kW B-4620, 17473000

Dvouplotýnkový indukční vařič B-4620 s výkonem až 3500 W je ideálním spotřebičem malé kuchyně nebo doplňkem pro výjimečné situace, kdy klasická 4 plotýnka je kapacitně nedostatečná. B-4620 vyniká subtilním nenápadným designem a nadstandardní kvalitou. sklokeramický povrch snadná a plynulá regulace teploty

LED světelná signalizace chodu vařiče 10 úrovní nastavení teploty od 60°C- do 240°C 10 úrovní nastavení ohřevu od 200  - 3500 W rozměr 603x355x70 mm dětská pojistka příkon 3500 W ( malá plotýnka 1500 W + velká plotýnka 2000 W )

Vaření indukcí využívá magnetické vlastnosti materiálu ke generování tepla. Nádoby proto musí obsahovat železo. Zkontrolujte si pomocí magnetu, zda je nádoba magnetická.

Výhody vaření na indukčním vařiči:

Odbourání teplených ztrát, ke kterým dochází při přechodu tepla u běžných vařičů

Ztráta energie je minimální, účinnost vysoká. Až 90% energie se přemění na teplo na dně hrnce

Můžete vařič i na velké plotýnce v malém hrnci bez toho, abyste se museli obávat zbytečných teplených ztrát

Klesá spotřeba elektrické energie při vaření a samotný proces vaření je kratší

Indukční vařič je velice citlivý na změnu intenzity ohřevu. Reaguje téměř okamžitě na zapnutí nebo změnu teploty/výkonu. Regulace teploty je tak přesná, že můžete rozehřívat čokoládu i bez vodní lázně

Jak pracuje indukční vařič?

Indukční cívka (elektromagnet) umístěná pod keramickou deskou spolu s kovovým dnem nádoby vytváří elektromagnetický obvod, díky němuž se ohřívá pouze dno nádoby.

Při využití běžného elektrického ohřevu pomocí odporové topné spirály prochází vzniklé teplo izolantem, kovovou či sklokeramickou deskou, a teprve potom je předáváno dnu hrnce, v němž vaříte. Každým předáním vznikají velké ztráty.

V případě indukčního ohřevu jde o bezprostřední kontakt. Indukční varné desky, na rozdíl od všech ostatních, nevydávají teplo. Jsou proto mnohem rychlejší a úspornější než všechny ostatní.

Podle měření se vaří litr vody na elektrickém sklokeramické desce 7 minut a 28 sekund, na plynu necelých 5 minut a u indukce je tato doba pouhé 3 minuty a 16 sekund. Jde o čas srovnatelný s varnou konvicí, která je při ohřevu vody nejúspornější a nejrychlejší.

Tipy k úspoře energie při vaření s indukčním vařičem:

Rovné dno nádob - Používejte hrnce a pánve se silnými, rovnými dny. Nerovná dna prodlužují dobu vaření.

Správná velikost nádoby - Na každou varnou zónu používejte správnou velikost varné nádoby. Průměr dna hrnců a pánví by měl být menší, nebo by měl odpovídat velikosti varné zóny. (Nezapomínejte na to, že výrobci často uvádějí horní průměr varných nádob, který je zpravidla větší než je průměr dna nádoby.

Přiměřená velikost nádoby - Na malém množství pokrmu používejte malý hrnec. Velký a jen zčásti naplněný hrnec vyžaduje hodně energie.

Zakrytí pokličkou - Hrnce i pánve zakrývejte vždy vhodnou pokličkou. Při vaření bez pokličky spotřebujete mnohem více energie.

Vaření s malým množstvím vody - Vařte pokrmy s malým množstvím vody. Ušetříte tak energii. Při vaření zeleniny zůstanou uchovány vitamíny a minerální látky.

Přepnutí na nižší výkonový stupeň - Přepínejte včas na nižší výkonový stupeň.

Fotogalerie

Bravo B-4620 Bravo B-4620 Bravo B-4620 Bravo B-4620