Klasik

Řada  KLASIK

v tomto dokonale variabilním systému jsou dodávány boxy o velikosti vnitřního objemu řádově až do 1000 m3.

IZOLACE- ekologie a úspora energie
Stavebnicové boxy a komory systému HORÁK jsou sestaveny ze sendvičových izolačních panelů a soustavy rohových sloupků. Izolační jádro panelů je tvořeno tvrdou polyuretanovou pěnou (PUR) bez obsahu CFC látek. U chladírenských boxů je použita izolace tloušťky 75 mm, u mrazírenských 125 mm.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA - hygiena a estetika
Plášť panelů je, v základní verzi, vyroben z bíle lakovaného, žárově pozinkovaného ocelového plechu tl. 0,6 mm, krytého ochrannou fólií. Na přání je možno dodat boxy v provedení z korozivzdorného plechu, z bíle lakovaného hliníkového plechu nebo kombinovat výše uvedené materiály.

SPOJENÍ - pevnost a životnost
Speciální spojovací systém na bázi excentrických zámků umožňuje přesnou a rychlou montáž a zaručuje pevnost izolační skříně. Spojení splňuje přísné hygienické požadavky a zajišťuje dokonalou parotěsnostvnějšího pláště.

MODUL A ROZMĚRY - optimální využití prostoru
Boxy na bázi zámkového systému jsou nabízeny s vnitřními půdorysnými rozměry v modulu 250 mm.

Vnější půdorysné rozměry jsou větší o:

  • 150 mm u boxů s izolací 75 mm
  • 250 mm u boxů s izolací 125 mm

Výšky izolovaných prostorů řady KLASIK jsou variabilní, dle přání uživatele (za standard pro menší boxy je považována vnitřní výška 2,2 m, maximální vnitřní výška je 6 m). Boxy a komory lze sestavovat do různých funkčních kombinací a používat dělící příčky dle prostorových možností a přání uživatele.

DVEŘE - komfort a široký sortiment
Pro pohodlný vstup a vjezd do našich chladíren, mrazíren a ostatních izolovaných prostor je nabízena ucelená modelová řada chladírenských, mrazírenských a provozních dveří zn. HORÁK (viz samostatná skupina výrobků).

PODLAHY - únosnost a bezpečnost
Podlahu izolovaných prostorů lze, podle potřeby uživatele, řešit následujícími způsoby:

  • Podlaha pro ruční manipulaci se zbožím (sendvičový PUR panel krytý roznášecím AlMg plechem s protiskluzovou úpravou nebo vodovzdornou překližkou s plastovým protiskluzovým povrchem).  
  • Podlaha se zvýšenou únosností, pro použití vozíků s gumovými kolečky (sendvičový PUR panel s vodovzdornou překližkou, krytý roznášecím plechem s protiskluzovou úpravou z  AlMg  nebo z nerezu).
  • Podlaha pro nejvyšší provozní zatížení - stavební řešení 


CHLADICÍ JEDNOTKY - výkon účinnost a variabilita řešení
Izolační boxy a komory je možno vybavit chladicími jednotkami v širokém rozsahu výkonů a provedení (od blokových jednotek až po okruhy se sdruženou jednotkou).  Systém umožňuje umístění výparníku chladicího zařízení na stěny i stropy izolovaných prostorů  (viz samostatná skupina výrobků).