Boxy

Chladírenský a mrazírenský box slouží k ukládání potravin či surovin, které vyžadují kontrolovaný a řízený teplotní režim. Svým moderním řešením zajišťuje udržení potřebného teplotního spádu, eliminaci tepelných můstků a potřebné hygienické podmínky. Svou konstrukcí je určen pro rozsah teplot ve vychlazovaném prostoru v rozmezí +10°C až 0°C pro chladírenský a -15°C až -25°C pro mrazírenský box.

Stavebnicové boxy a komory systému HORÁK jsou sestaveny ze sendvičových izolačních panelů a soustavy rohových sloupků. Izolační jádro panelů je tvořeno tvrdou polyuretanovou pěnou PUR bez obsahu CFC látek. U chladírenských boxů je použita izolace tloušťky 75 mm u mrazírenských 125 mm.

Plášť panelů je, v základní verzi, vyroben z bíle lakovaného, žárově pozinkovaného ocelového plechu. Na přání je možno dodat boxy v provedení z korozivzdorného plechu, z bíle lakovaného hliníkového plechu nebo kombinovat výše uvedené materiály.

Speciální spojovací systém na bázi excentrických zámků umožňuje přesnou a rychlou montáž a zaručuje pevnost izolační skříně. Spojení splňuje přísné hygienické požadavky a zajišťuje dokonalou parotěsnost vnějšího pláště.