Chladírenské dveře

IZOLAČNÍ DVEŘE HORÁK pro chladírny, mrazírny a potravinářské výrobní prostory jsou nabízeny v šesti modelových řadách. Všem dveřím jsou společné následující rysy:

ŽIVOTNOST A SPOLEHLIVOST
Robustní provedení předurčuje dveře pro použití v náročných provozních podmínkách, aniž by bylo nutno slevovat z vysokých estetických požadavků. Použity jsou pouze špičkové komponenty. Osvědčená konstrukce dveří umožňuje dokonalé a pohodlné uzavření chlazených prostorů.

HYGIENA, BEZPEČNOST, EKOLOGIE
Povrchová úprava a provedení dveří splňují náročné hygienické a bezpečnostní normy. Izolační jádro dveří je tvořeno tvrdou polyuretanovou pěnou (PUR) bez obsahu CFC látek. Těsnost dveří snižuje energetickou náročnost provozu.

ŠIROKÁ NABÍDKA
Nabízený ucelený sortiment dveří vyhoví nejrozmanitějším požadavkům na rozměry, teplotní rozsahy a použití. V nabídce jsou modely v provedení s pláštěm z korozivzdorné oceli.

Řada CHP/MP (posuvné dveře)

nabízí posuvné izolované dveře pro chladírenské a mrazírenské prostory ve světlých výškách 1800 mm až 3000 mm a šířkách 800 mm až 3000 mm. Dveře jsou vyráběny v pravém i levém provedení.

Křídlo dveří je sendvičové konstrukce z PUR pěny. Tloušťka izolace je 75 mm u chladírenských a 125 mm u mrazírenských dveří. Dveře světlých šířek 800 až 1400 mm jsou standardně osazeny uzavíracím madlem, ostatní velikosti mají uzávěr s tzv. odtrhem v provedení z korozivzdorné oceli. Na přání je možno dveře vybavit zámkem. Všechny dveře se zámkem jsou vybaveny bezpečnostním otevíráním z vnitřního prostoru. Těsnění je vyměnitelné.

 Zárubeň je vypěňovaná s nosnou ocelovou konstrukcí, nebo vyrobena z plastových profilů. Tepelné můstky jsou přerušeny plastovou lištou. Mrazírenské dveře jsou vybaveny vyhříváním  styku zárubně a křídla.

Posuvné dveře jsou standardně dodávány v provedení se zapuštěným prahem z korozivzdorné oceli a těsněním "do podlahy„.

Řada CHO/MO (otočné dveře)

zahrnuje otočné izolované dveře pro chladírny  a mrazírny ve světlých výškách 1800 mm až 3000 mm. Jednokřídlové dveře jsou vyráběny v šířkách 650, 800, 900, 1000 a 1200 mm, v pravém i levém provedení. Dvoukřídlové dveře jsou v šířkách 1400 mm až 2100 mm.

Křídla dveří jsou sendvičové konstrukce z PUR pěny. Tloušťka izolace je 80 mm u chladírenských a 120 mm u mrazírenských dveří. Uložení těsnění pomocí plastové lišty zajišťuje jeho dokonalou fixaci a zároveň snadnou vyměnitelnost. Závěsy dveří jsou ve zvedacím provedení. Uzávěr dveří z kompozitu je standardně vybaven integrovaným patentním zámkem a bezpečnostním otvíráním z vnitřního prostoru.

Zárubeň je vypěňovaná s nosnou ocelovou konstrukcí nebo vyrobena z plastových profilů. Tepelné můstky jsou přerušeny plastovou lištou. Mrazírenské dveře jsou vybaveny vyhříváním styku zárubně a křídla.